Spotkania z muzyką


muz1

 

Spotkanie z muzyką - skrzypce

20 czerwca, dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego w ramach realizowanego programu innowacyjnego „Śpiewam, gram i tańczę – w krainie kolorowych dźwięków” gościły   emerytowanego nauczyciela Pana Bogumiła Pasternaka, którego pasją jest gra na skrzypcach.  Uczestnicząc w zajęciach muzycznych, dzieci poznawały kolejny instrument muzyczny – skrzypce.
 Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość obejrzenia instrumentu, dowiedziały się z czego składają się skrzypce, ile mają strun i czym się na nich gra. Następnie musieli odgadnąć tytuły piosenek znanych z dziecięcego repertuaru, które wygrywał nasz gość.

s1s3s2

s7s8

s4s6

 Po wspólnym śpiewie nadszedł czas,  by dzieci spróbowały swoich sił i same zagrały na skrzypcach. Chętnych nie brakowało, a u niektórych już  widać potencjał  na  rozpoczęcie przygody w szkole muzycznej.                
 Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Za tak piękne przeżyte chwile z muzyką przedszkolaki podziękowały swojemu gościowi serdecznym uśmiechem i gromkimi brawami.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Bogumiłowi Pasternakowi za poświęcony czas, życzliwość, pomysłowość i poczucie humoru.

muz2