Święto Pierwszaków.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
12 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w szkole. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Pierwszoklasiści spisali się na medal: recytowali, śpiewali, nawet sok z cytryny okazał się dla nich nie kwaśny. Dużo emocji wzbudziło wykonanie piosenki „Pięknie żyć” przez panią Annę Dudek (mamę) i jej syna Damiana.

slub1slub2


Uczniowie klasy trzeciej obiecali pomagać pierwszakom i przygotowali dla nich prezenty.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie ślubowanie złożyli rodzice dzieci z klasy pierwszej i wszyscy udali się na „słodkie" przyjęcie przygotowane przez rodziców.

slub3slub4


slub5

slub6slub7slub8

slub9