Dzień Mamy i Taty 2017

 


dzień mamy"Najlepszym  miejscem pod słońcem na ziemi jest dom, w którym dzieciom dano prawo  dokonywania wyborów mogących przygotować je do odpowiedzialnych decyzji w przyszłości."

 

Mama, Tata – najpiękniejsze słowa świata!!

 

Jest już tradycją, że w punkcie i oddziale przedszkolnym w Szczecnie pamięta się  o Rodzicach. Co roku najmłodsi przygotowują pod czujnym okiem wychowawców spotkania   z okazji Dnia Mamy i Taty…                                                                                                            

……….Tak było i w tym roku.                                                                                                                           

W dniu 5 czerwca przedszkolaki zaprosiły swoich Rodziców do przedszkola, aby złożyć im serdeczne życzenia i zaprezentować montaż słowno-muzyczny.


Maj to życie, maj to kwiatki

Maj to także Święto Matki,

Maj w uczucia jest bogaty,

Bo się zbliża Święto Taty.

 

Mali artyści dali z siebie wszystko. W pięknych strojach prezentowali inscenizacje bajek. Pełni zaangażowania recytowali wiersze i wyśpiewali swoje uczucia do ukochanych rodziców. Dopełnieniem uroczystości był odtańczony przez dzieci z wielkim przejęciem taniec „Szot”.     

dmit2dmit7dmit3dmit4

dmit1dmit5

                                                                                            
Emocje sięgały zenitu –  i na twarzach dumnych rodziców dało się zauważyć oprócz uśmiechu łzy wzruszenia !!   I nic dziwnego.  W końcu dla niektórych przedszkolaków to jedno z pierwszych, publicznych wystąpień i to przed najważniejszymi osobami:  mamą i tatą. Nawet jeśli jakiś kroczek w układzie został pomylony, czy słówko  z recytowanego wierszyka umknęło, to nic złego się nie stało, bo  przecież trema i dorosłych  nie omija.  Mamy i tatusiowe byli zachwyceni. Gromkimi oklaskami dziękowali i gratulowali przedszkolakom udanego występu.
Po części artystycznej przedszkolaki wręczyli swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.
Tatusiowie dostali piękne muchy – wykonane z gąbek do mycia naczyń, a dla mamusi było pachnące
mydełko !!!  Starszaki także przygotowali coś specjalnego, własnoręcznie wykonali filiżanki ceramiczne – to dla mam, a dla tatusiów rybki  z masy solnej zdobione kolorowym makaronem.      

dmit6dmit8

Uwieńczeniem uroczystości  i nagrodą dla dzielnych aktorów był wspólny, słodki poczęstunek, który przygotowali jak zawsze niezawodni rodzice.