Majowe święta


MAJOWE ŚWIĘTA

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, 2 Maja to dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. Święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

26 kwietnia na uroczystej akademii uczniowie klasy III i VI wystawili przedstawianie, które przypomniało wszystkim o istocie tych świąt. Dzieci wcieliły się w role: między innymi: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Carycy Katarzyny, hetmana Potockiego i reporterów TVN, którzy na bieżąco relacjonowali wydarzenia.

CIMG2425CIMG2440


CIMG2443

 

CIMG2448CIMG2456

W wykonaniu uczniów pięknie brzmiały pieśni patriotyczne: „Witaj majowa jutrzenko” , „Mazurek Dąbrowskiego”, „Hymn Unii Europejskiej” i „ Polska flaga”.