Dzień Pluszowego Misia 2016


misiek1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Misia - W Krainie Czarów i Wróżb

 

  Kto jest dzieci przyjacielem?

 Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały mis.

Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

 Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Szczecnie. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W dniu 29.11.2016r. przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego uczestniczyły  w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz bardziej nowoczesnych  zabawek, moda na misie nie przemija.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem    –  Misiem. Po wspólnym oglądaniu, podziwianiu i przytulaniu się do  misiów
przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”, a przy piosence „Jadą, jadą misie”  powitały gościa specjalnego – dużego, pluszowego Misia.  
Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: była zabawa ruchowa „Miś i miód”, quiz „Wskaż odpowiedniego misia” – dzieci słuchały piosenek ze swoich ulubionych bajek i na ilustracjach wskazywały właściwego misia. Nie zabrakło także  konkursu wiedzy o niedźwiedziach.
Dużo radości sprawiły im "misiowe tańce"- zabawy z ulubionym pluszakiem. Po tańcach na dzieci czekał  konkurs „Wyjadanie miodku” – zadaniem dzieci było zlizywanie miodku z talerzyków bez użycia rąk. Po konkursach przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły przy piosenkach „Gumi Miś”.

misiek3misiek4


misiek5

Ale to jeszcze nie koniec….!!!                                                                                                               

Po „misiowej dyskotece” przyszła pora na Andrzejki !!!!!                                                                    

Atrakcją spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce oraz pojawienie się wspaniałych wróżek. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje, wróżki przeczytały listy od Czarodziejki z Łysej Góry. Następnie dzieci miały za zadanie odnaleźć trzy listy z wróżbami, które zostały ukryte w sali. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wróżki przeprowadzały wróżby i odczytywały ich znaczenie.  Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc w rytm wesołej muzyki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który był okazją do złapania oddechu do dalszej zabawy. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....? 

                                                           misiek6 

misiek7misiek8

                                                                  misiek9

misiek2