Po nitce do kłębka”

„Mity greckie”

    12 października 2016r. uczniowie klas III-VI wybrali się wraz z nauczycielami: p.  Moniką Janus, p. Anną Sławińską i p. Moniką Jabłońską na spektakl pt."Po nitce do kłębka” wystawiony w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, przygotowany przez  Warszawski  Teatr Edukacyjny.

     Do starożytnej Grecji widzowie przenieśli się wraz z całą plejadą mitycznych greckich bogów, herosów, tytanów oraz innych bohaterów, a wśród nich zobaczyli: Zeusa, Hermesa, Posejdona, Hefajstosa, Pandorę, Dedala i Ikara oraz Ariadnę i Tezeusza. Przewodniczką po wędrówce była Atena, która na początku spektaklu wydostała się z głowy Zeusa, w czym skutecznie dopomógł jej Hefajstos, uderzając olimpijskiego władcę olbrzymim młotem.

    Wspaniałe widowisko, świetna gra aktorska, dowcipny język bohaterów, a także doskonale dobrana muzyka, piękna scenografia oraz znakomite efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że spektakl bardzo się podobał.

Przedstawienie było oparte na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. Uczniowie po raz pierwszy w tak zabawny sposób mieli okazję obejrzeć sceny opowiadające o życiu i czynach licznych bogów i bogiń. Dzięki bogatej scenerii, kostiumom i rekwizytom mogliśmy wczuć się w czasy, w których żyli bohaterowie przedstawienia. Komediowe dialogi zapewne na długo zapadną w pamięci naszych uczniów.

20161012 094055zdjęcie2


20161012 095357