DZIEŃ MAMY I TATY-PRZEDSZKOLE

„Mamo i Tato co Ty powiesz na to…”

            …słowami takiej piosenki 26 maja 2015 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przywitały swoich najbliższych – Kochanych Rodziców, z okazji ich święta nasi milusińscy pod okiem pań przygotowali wspaniały występ.

  

            Przedszkolaki z zapałem recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły pięknego walczyka - oczywiście dla Mamy i Taty, nie zabrakło także bajkowego przedstawienia pt. „Bajka dla rodziców”. Piękna scenografia i wspaniałe stroje naszych małych aktorów pozwoliły naszej wyobraźni przenieść się w zaczarowany świat bajki -  pszczółka Maja i Gucio zabrali nas na kolorową łąkę, Puchatek zaprosił do Stumilowego Lasu „na małe co nieco”, Czerwony Kapturek podarował kosz pełen niespodzianek, nie zabrakło tańca Igły z Nitką, ale do łez rozbawiły wszystkich tańczące  Smerfy w swoich niebieskich czapeczkach. Pojawiła się także Baba Jaga, która wraz  z Jasiem i Małgosią poleciała na miotle prosto do rodziców, aby podarować im serce z piernika. Na koniec spektaklu Kot w Butach złożył wszystkim rodzicom życzenia i tym samym zakończył część artystyczną. Między tekstami prezentowanymi przez kolejnych bohaterów przedstawienia nie zabrakło oczywiście muzyki instrumentalnej, jak również piosenek z bajek.

  

Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek, a oklaskami dodawali maluchom odwagi, która był im baaardzo potrzebna. Rodzice z nieskrywaną dumą podziwiali te popisy i oczywiście skrupulatnie wszystko fotografowali i filmowali. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.  Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

  

            Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech.