Biblioteka2015

„Wybieram bibliotekę”

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – pod hasłem „Wybieram Bibliotekę” w którym mogły uczestniczyć dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego .

W tym też tygodniu najmłodsi odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Szczecnie. Dzieci z uwagą słuchały pani Magdaleny Kubickiej Gawlik – bibliotekarki. Spotkanie miało na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz zainteresowania książką czytelników. Dzieci w czasie spotkania mogły się bliżej zapoznać z pracą w bibliotece. Najmłodszym dużo przyjemności sprawiło oglądanie różnych rodzajów książek : zbiorów, atlasów, encyklopedii. Każdy miał okazje obejrzeć ,dotknąć książki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia które składały się z czytelni oraz wypożyczalni książek.

O tym, że czytanie książek jest ważne przekonały się dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego podczas teatru „Maska” – „Skradzione mądrości” zorganizowanego 15 maja 2015r przez panią Magdalenę Kubicką-Gawlik. Podczas spektaklu dzieci mogły się dowiedzieć, jak ważne jest czytanie książek oraz o nie dbanie. Dzieci z zaciekawieniem i skupieniem oglądały przedstawienie.

 

Spektakl dotyczył jak ważne jest czytanie książek  oraz nie tylko kupowanie , ale również wypożyczanie książek w bibliotece. Na scenie wystąpili mądry skrzat, sowa, która skradła książkę i nie chciała oddać, niezwykle żywiołowy detektyw Biedronek Donek oraz wróżka Jagódka, która pomogła znaleźć książkę.

Przygoda naszych bohaterów zakończyła się morałem pouczającym najmłodszych. Dzieci po spektaklu wyszły zadowolone, roześmiane .