Wycieczka do strazy

WYCIECZKA DO STRAŻY

04.05.2015 r. w dzień Świętego Floriana – patrona strażaków wybraliśmy się z dziećmi z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego oraz z klasami I – III na pieszą wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej  w Szczecnie.

Tuż przy wejściu przywitała nas syrena alarmowa i oczywiście  strażacy w swoich reprezentacyjnych a także roboczych strojach. Następnie dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

 

Mieliśmy okazję zobaczyć ubiór roboczy – jaki zakładany jest do pożaru, jak również odświętny strój strażacki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się strażackie nakrycia głowy, kaski i hełmy, które każdy mógł przymierzyć.

Dzieci mogły z bliska oglądać wóz strażacki i sprzęt pożarniczy, jednak największą atrakcją było wejście do jego kabiny -  przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy. Poznali również sygnał dźwiękowy i świetlny wozu strażackiego.

Nie zabrakło także niespodzianki, strażacy zorganizowali dla najmłodszych ognisko, była pieczona kiełbaska, napoje oraz słodkości. Na koniec dzieci stwierdziły, że strażak to bardzo ciekawy zawód, w przyszłości chcieliby zostać strażakami…

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały słowem, uśmiechem i pięknym wiosennym, własnoręcznie malowanym obrazkiem. Wycieczkę zakończył długi powrotny spacer. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili  do szkoły.