,,CZARODZIEJSKI OŁÓWEK”

- SPEKTAKL TEATRU MŁODEGO WIDZA

24.02.2014 r. odbyła się wycieczka do EXBUD-U w Kielcach, gdzie dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie  kl. I i II miały okazję uczestniczyć w  przedstawieniu pt. ,,Czarodziejski Ołówek’’. Spektakl ten został przygotowany przez Teatr Młodego Widza.

Podczas spektaklu młodzi widzowie poznali niezwykłą historię chłopca - Michasia,  który uwielbiał rysować wszystko co go otacza. W przedziwnych okolicznościach Michaś stał się właścicielem ołówka. Ołówek ten miał czarodziejską moc i wszystko co chłopiec namalował natychmiast stawało się prawdziwe. Michaś za jego pomocą znajdował rozwiązanie wielu skomplikowanych sytuacji, przeżywał mnóstwo przygód. Czarodziejski przedmiot szybko stał się dla bohatera  gwarantem poczucia jego własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Pewnego dnia niezwykły ołówek zaginął bez śladu, a chłopiec w jego poszukiwaniach musiał odtąd liczyć już tylko na własne siły… Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Michaś odzyskał ołówek   i uświadomił wszystkim, że prawdziwa moc tkwi w nas samych i że żadne przedmioty nie są w stanie dorównać wyobraźni i odwadze.

Była to ciekawa i pouczająca bajka, której przesłaniem jest umiejętność rozwiązywania sytuacji trudnych, konfliktowych.  Pomagając sobie wzajemnie  i kierując się dobrym sercem, można przezwyciężyć nawet największe przeszkody. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem i same zapragnęły posiadać taką moc jak bohater spektaklu…