Aktywne przerwy w naszej szkole

Wspierając prawidłowy rozwój fizyczny, emocjonalny oraz intelektualny  naszych uczniów    podjęte zostały działania z wykorzystaniem ,,aktywnych przerw w naszej szkole”. Czas wolny między zajęciami  lekcyjnymi może być również mile spędzony wyczynowo. Przykładem dobrych i sprawdzonych praktyk są  właśnie organizowane przerwy  sportowe z udziałem różnych przyborów , elementem tańca,  czy gier drużynowych. Harmonogram ustalonych działań pozwala na przeprowadzenie urozmaiconych , atrakcyjnych przerw, które wpisały się do historii naszej placówki.  I tak:

Październik    -  Kręcimy się jak hula- hop

Listopad      -     aerobik na wesoło

Grudzień     -    skaczemy jak pingwinki ( skakanki )

Styczeń       -    karnawałowa przerwa z balonami

Luty            -    poruszamy się w rytm muzyki ( taniec )

Marzec       -    świat kręgli

Kwiecień    -    piłka naszym przyjacielem

Maj             -    lubimy biegać  - peletonem wokół  szkoły

          Czas spędzony wspólnie i aktywnie ruchowo pozwala dostarczyć  wiele emocji, wrażeń jak również  poprawia kondycję fizyczną.  Uczniowie lubią podejmować nowe wyzwania i chętnie uczestniczą w takiego rodzaju zajęciach. Zdjęcia są tego najlepszym dowodem. 

                       Dobra zabawa, zdrowa zabawa, bezpieczna zabawa!!!